Blog - informacje branżowe

 • Home
 • Blog - informacje branżowe

Blog - informacje branżowe

 

O czym należy pamiętać nadając przesyłkę do Rumunii?

Rumunia znajduje się na południowym wschodzie Europy. Graniczy z Bułgarią, Mołdawią, Ukrainą, Węgrami i Serbią. Jest zamieszkiwana przez ponad 20 mln ludzi, a jej stolicą jest Bukareszt. Jeżeli planujesz wysyłkę do Rumunii, musisz wiedzieć o kilku ważnych rzeczach.

Rumunię i Polskę dzieli tylko jeden kraj – Ukraina. Dystans, jaki kurier musi pokonać to 788 km. Aby przekroczyć jego granice, wystarczy dowód osobisty.

Ile trwa dostarczanie przesyłki kurierskiej do Rumunii?

Czas transportu uzależniony jest od wielu czynników, ale średnio udaje się zrealizować zlecenie w ciągu 3-5 dni. Wybierając opcję dostawy ekspresowej, można liczyć na jej dostarczenie do adresata w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych. Czas w dużej mierze zależy więc od wybranej formy dostawy, a także od tego, jak dużo dostaw w danym czasie ma firma kurierska.

Czy są produkty, których nie można wysyłać na teren Rumunii?

Rumunia nie ma rygorystycznej listy przedmiotów, których nie można wwozić na jej teren. Nie oznacza to jednak, że nie występują żadne obostrzenia. Nie można nadawać:

 • pojemników metalowych hermetycznie zamykanych,
 • pojemników aerozolowych,
 • broni,
 • materiałów łatwopalnych i wybuchowych, amunicji
 • narkotyków,
 • zwierząt,
 • przedmiotów uważanych jako niebezpieczne,
 • przedmiotów nieobyczajnych.

Produkty żywnościowe można transportować na teren Rumunii bez większych ograniczeń, ale w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Jak zapakować paczkę nadawaną do Rumunii?

Jeżeli paczka nie zostanie solidna zapakowana i nie znajdą się na niej odpowiednie etykiety, w transporcie może zostać uszkodzona lub nawet zagubiona, dlatego bacznie należy zwrócić na to uwagę, aby dotarła w całości do adresata. Warto zabezpieczyć przewożone rzeczy folią bąbelkową i pianką zabezpieczającą, a całość należy włożyć do mocnego kartonu. Warto przy nadawaniu paczki podać numer telefonu osoby, do której ma zostać ona dostarczona. Dzięki temu kurier w dniu dostawy będzie mógł się z nią skontaktować.

 

Przesyłki kurierskie paletowe. Transport, pakowanie.

Przesyłka paletowa umieszczana jest na specjalnej palecie, z prześwitami, wykonanej z drewna. Umożliwia to jej przewożenie na wózku widłowym. Standardowe wymiary takiej palety to 120x80x15 cm (europaleta). Można jednak do transportu wykorzystać także palety przemysłowe o wymiarach 100x100 cm lub 120x120 cm.

Pakowanie przesyłki paletowej. Jak zrobić to dobrze?

Podstawą jest, aby pakunek został we właściwy sposób rozłożony na palecie. Największy ciężar powinien znajdować się na jej środku lub rozchodzić się równomiernie na całej powierzchni. Pozwoli to na bezpieczne załadowanie, jak i rozładowanie palety. Jeżeli produkty zostaną rozłożone nierównomiernie, paleta będzie przeważała się w jednym kierunku, a to utrudni, a nawet uniemożliwi jej podnoszenie przez wózek widłowy.

Należy również pamiętać o tym, aby żaden z pakowanych elementów nie wystawał poza paletę. Przesyłki w transporcie są zwykle dosuwane jedna do drugiej, dlatego każda wystająca część może ulec uszkodzeniu. Pakując towary w granicach palety, zaoszczędzisz nie tylko miejsce w samochodzie, ale także zadbasz o bezpieczeństwo przesyłki.

W przypadku transportu elementów delikatnych, każdy z nich powinien być oddzielony wypełniaczem. Zapobiegnie to stykaniu się elementów, a także zapewni odpowiednią amortyzację wstrząsów występujących podczas transportu.

Warto również pamiętać o tym, aby umieszczane na palecie przedmioty połączyć z drewnianą podstawą. Dzięki temu, nawet przy większym pochyleniu towar nie odłączy się od podłoża i będzie stabilny. Do tego typu zabezpieczeń wykorzystuje się folię stretch (najczęściej wykorzystywana), pace z napinaczem lub pasy zgrzewne.

O czym jeszcze musisz pamiętać przygotowując przesyłkę paletową?

 • Paleta, na której umieszczane są towary nie może być uszkodzona. Powinna to być konstrukcja solidna i trwała.
 • Każdy towar umieszczany na palecie warto przekładać przekładkami. Dzięki temu ciężar zostanie rozłożony równomiernie, a zawartość będzie dodatkowo zabezpieczona.
 • Między towarami nie może być pustych przestrzeni. Należy wykorzystać do pozbycia się ich specjalnych wypełniaczy.

 

Jak wysłać paczkę za granicę?

Usługi kurierskie, dzięki którym można nadawać paczki za granicę są obecnie bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z tego, że wielu Polaków pracuje za granicą, m.in. w Czechach czy na Węgrzech. Polscy przedsiębiorcy również bardzo chętnie nawiązują współprace międzynarodowe, a aby dostarczać przesyłki do zagranicznych kontrahentów potrzebują sprawdzonego dostawcy. Stawiając na kuriera, nie zawiodą się.

Jak nadać paczkę za granicę kurierem?

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat sposobu nadania przesyłki kurierskiej do zagranicznego kraju, najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z firmą kurierską, z której usług chcemy skorzystać. Każda firma kurierska ma inny sposób przyjmowania zleceń, dlatego będzie to najwygodniejsze rozwiązanie. Wchodząc na należącą do niej stronę internetową można skorzystać z formularza kontaktowego, a także wykonać bezpośredni telefon do działu obsługi klienta. Tam uzyskamy szczegółowe informacje na temat tego, jak przebiega cały proces dostarczania przesyłek do wybranego zagranicznego kraju.

Wysokiej jakości usługi kurierskie

Najważniejsze w kontaktach z firmą kurierską jest to, aby mieć pewność świadczonych przez nią wysokiej jakości usług. Dzięki temu nie będziemy bali się jej powierzyć nawet najbardziej cennej przesyłki. Pewność, że zostanie ona dostarczona bez żadnych uszkodzeń jest najważniejsza. Od firmy kurierskiej powinniśmy również otrzymać informacje, w jaki sposób należy zabezpieczyć paczkę, aby nic złego z nią nie stało się w transporcie. Najważniejsze jest, aby każdy przedmiot dokładnie opakować, zabezpieczyć folią bąbelkową oraz spakować do kartonowego pudełka. Nie powinny na nim znajdować się żadne oznaczenia wskazujące mylnie na to, co znajduje się w środku. Karton powinien być wolny od napisów i rysunków.

Jak długo paczka będzie dostarczana?

Wszystko zależy od wielkości przesyłki, miejsca dostarczenia, a także od tego, jaką formę przesyłki wybierzemy. Dostępne są opcje ekspresowe, dzięki którym paczka dostarczana jest niezwłocznie po jej odebraniu od nadawcy. Wybierając jednak tańsze opcje, na dostawę trzeba będzie poczekać nawet kilka dni.

 

Przesyłki wielkogabarytowe - co warto o nich wiedzieć?

Paczka wielkogabarytowa charakteryzuje się dużymi wymiarami, dlatego trzeba skorzystać z usług firmy kurierskiej, która tego typu przesyłki obsługuje. Wśród najczęściej nadawanych paczek wielkogabarytowych można wymienić kosmetyki, sprzęty RTV i AGD, a także inne duże produkty. Każda paczka wielkogabarytowa wymaga specjalnego potraktowania.

Chcąc nadać paczkę wielkogabarytową zarówno na terenie Polski, jak i za granicę należy liczyć się z wyższymi kosztami w porównaniu do paczek standardowych, przede wszystkim ze względu na gabaryty, jakie ona posiada. Pamiętaj, aby zawsze zapoznać się szczegółowo z informacjami na temat tego, jakie produkty mogą być przywożone na teren danego kraju. W niektórych przypadkach może okazać się, że to co znajduje się w paczce wielkogabarytowej nie może zostać dostarczone do zagranicznego kraju. Informacje o produktach niedozwolonych można uzyskać bezpośrednio u firmy kurierskiej, która zajmuje się realizacją przesyłek zagranicznych.

W jaki sposób nadać przesyłkę wielkogabarytową?

Popularnym sposobem nadawania paczek wielkogabarytowych jest wykorzystywanie do tego celu palet. Towar ułożonych na nich jest stabilnie zabezpieczany, a tym samym jest małe ryzyko uszkodzenia produktów. Ta opcja cieszy się dużą popularnością wśród firm, które chcą dostarczyć duże partie materiałów kontrahentom zagranicznym.

Przygotowanie paczki wielkogabarytowej do wysyłki

Podstawą jest, aby we właściwy sposób opakować i zabezpieczyć produkty. Najlepiej w tej roli sprawdza się tekturowe pudełko. Jest to klasyczne rozwiązanie, które bardzo dobrze sobie radzi, zarówno w przypadku małych, jak i dużych przesyłek. Warto owinąć wszystkie rzeczy znajdujące się w kartonach folią bąbelkową. Uzyskać będzie można wtedy pewność, że towary zostaną dowiezione w nienaruszonym stanie.

Ostatni etap wysyłki, czyli…

Zewnętrzne zabezpieczenie przesyłki. To, co klient może zrobić w swoim zakresie to bardzo dokładne obklejenie taśmą kartonu w miejscach łączenia. Najlepiej jest zastosować dwie warstwy. Polecana jest przede wszystkim folia stretch. Resztą zabezpieczeń zajmie się firma kurierska.

Przesyłki paczkowe, gabarytowe oraz paletowe od Klientów z Polski do Czech oraz z Czech  do Polski

Więcej
Przesyłki paczkowe Dostawa kurierska